дробовики.
заявка на кредит Тинькофф

             Комунальний заклад «Івано-Франківський обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» створений відповідно рішення ХХ сесії Івано-Франківської обласної ради VI демократичного скликання від 28.12.2012 року №799-20/2012.

У комплексі заходів реформування медичної галузі України, зокрема медицини невідкладних станів, 1 січня 2013 року вступив у дію Закон України «Про екстрену медичну допомогу». Згідно цього Закону на території держави створюється єдина система екстреної медичної допомоги, розвиток та діяльність якої додатково регламентована низкою підзаконних нормативів, постанов КМУ та наказів МОЗ України. Для виконання цього завдання у кожній області, у т.ч. й Івано-Франківській (через активний спротив деяких депутатів процес затягнувся на рік - у теперішньому вигляді центр діє з 1 січня 2014 року), створено обласні центри екстреної медичної допомоги, які об’єднали наявні ресурси швидкої медичної допомоги, і на які Законом покладено надання екстреної медичної допомоги на всій територій областіУ 2014 році Центр отримав ліцензії на медичну практику та на придбання, використання наркотичних, сильнодіючих препаратів і прекурсорів. Проте, всупереч Закону, до сьогоднішнього дня, у Івано-Франківській області існують три незалежних структури – окрім центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, у «первісному» вигляді збережено станції швидкої медичної допомоги у містах Івано-Франківську і Калуші, які також фінансуються з обласного бюджету.

 

 

РЕСУРСИ  ІФОКЦЕМД та МК

Кадри

Станом на сьогодні недоукомплектування лише медичними кадрами становить понад 300 позицій, а загалом, за висновком Рахункової Палати України від 05.2016 року, у ІФОЦЕМД та МК наявно лише 53 % штатних посад від рекомендованихНаказом МОЗ України від 07.12.2012 № 1018 "Про затвердження примірних штатних нормативів центру екстреної медичної допомогита медицини катастроф". Для прикладу, 96 % виїзних бригад є недоукомплектовані другим фельдшером. Усі фельдшерські бригади (68 % від загальної кількості) працюють з одним фельдшером, а отже навіть фізично не можуть виконати найпростіший медичний протокол порятунку життя людей. При створенні нової структури додано лише 48,5 додаткових ставок адміністративно-технічного персоналу, що є вкрай недостатньо для якісного виконання статутних завдань.

Матеріальне забезпечення

Автомобільний парк складається з авто, що були передані з районних лікарень (1 група) - 73, машин, придбаних коштом державного бюджету (2 група) - 32, автомобілів, отриманих від благодійників (3 група) – 10!, усі – найвищого класу «С» (два ще не пройшли держреєстрацію), автомобілі закуплені з коштів фонду регіонального розвитку (4 група) – 5, УАЗи для роботи в гірській місцевості. Повнопривідні автомобілі класу А у відділеннях ЕМД та ППБ використовуються як альтернативний, резервний транспортний засіб для доїзду у гірських районах та у зимовий період у сільській місцевості. З першої групи автомобілів швидкої допомоги жоден автомобіль не відповідає ДСТУ 7032:2009. Капітального ремонту потребують - 25  автомобілів, списанню підлягають 9. А усього з наявного парку ЦЕМД та МК Держстандарту відповідає лише 35% автомобілів швидкої допомоги.

Обладнанняменше половини виїзних бригад забезпечені медичним обладнанням у відповідності до Наказу МОЗ № 101: 2014.

Катастрофічно бракує оснащення для навчально-тренувального відділу.

Медикаменти та вироби медичного призначення покриваються коштами адресної державної медичної субвенції, ними Центр забезпечений повністю.

Фінансове забезпечення

Фінансове забезпечення ЦЕМД відбувається коштами медичної субвенції та обласного бюджету. Річний бюджет Центру у 2016 становить 87,2 млн. грн. (без урахування адресної субвенції на медикаменти й вироби медичного призначення – 3,8 млн. грн.). З них захищені статті (заробітна плата, обов’язкові виплати та комунальні послуги) становлять – 77, 9 млн. грн. – тобто 89,9% (у 2015 році – 87,6%). Враховуючи специфіку роботи закладу до захищених слід віднести витрати на паливо-мастильні матеріали, ремонт і обслуговування автотранспорту, страхування авто і людей, послуги зв’язку, на що щонайменше необхідно близько 9 млн. грн. Отже, на будь-які інші статті коштів не залишається зовсім!!! У бюджеті не передбачено коштів на капітальні видатки, а це придбання автотранспорту і обладнання, спецодягу для виїзного персоналу, будівництва та ремонту будівель і приміщень (а це 44 об’єкти господарювання), оснащення для навчально тренувального центру, оргтехніки для центральної диспетчерської  та інших підрозділів, створення і утримання автомобільної і господарської служби тощо. Станом на сьогодні у Центрі відсутня заборгованість зі заробітної плати та комунальних послуг.

 

Майно

Комунальний заклад ОЦЕМД та МК розпоряджається як спільним майном об’єднаних громад області, так і майном місцевих громад на різних правових засадах.

Адміністративний будинок і приміщення майбутньої оперативно-диспетчерської служби знаходяться за адресою: вул. Софіївка, 39 у Івано-Франківську. Рішенням обласної ради цю будівлю, 1970 року побудови, після реорганізації психо-неврологічного диспанчеру передано Центру у незадовільному технічному стані у 2013 році. Не маючи кошторисних призначень, вдалося залучити благодійні кошти, відремонтувати частину будинку і прибудинкову територію, що дало можливість розпочати роботу адміністративних структур з 1 січня 2014 року. Ще одна будівля, яка була на балансі ПНД (Софіївка, 19), знаходиться у аварійному стані, після численних підпалів: документи втрачено задовго до реорганізації ЛПЗ, йде процес їх відновлення обласним Управлінням держмайна.

Для створення оперативно-диспетчерської служби окремою статтею передбачено фінансування для ДКБ Облдержадміністрації (замовник): освоєно 1,5 млн. грн., виділено ще один млн. (при розрахунковій вартості – 8, 127 млн. грн. за цінами кінця 2014 року). Роботи ведуться нерегулярно, від ранньої весни – простій, за висновками Рахункової палати виконано лише 18% запланованих робіт). Відсутність ОДС не дало використати унікальну можливість – залучення для Івано-Франківської області за кошти ЄС повністю обладнаного медичного вертольота для заснування служби екстреної медичної авіації.

Територіальні підрозділи Центру розташовані на 42 пунктах базування. Це – одна станція, 21 відділення та 20 пунктів постійного базування бригад ЕМД. Також, завершено ремонтно-будівельні роботи у с. Микуличині, що дасть можливість відкрити новий, 43-й пункт базування (відкриття призначено на 13 жовтня 2016 року).

Практично усі підрозділи ЦЕМД займають ті ж  приміщення, що й до приєднання у Центр. Більшість районних керівників сьогодні зацікавлені у розвитку служби екстреної медичної допомоги, допомагають новоствореній структурі, підтримують її, налагоджуюють продуктивну взаємовигідну співпрацю. На фоні відсутності кошторисних призначень на капітальні видатки й обмежені фінанси на ремонт приміщень Центром, за благодійні кошти, зроблено ремонти й покращено умови перебування працівників у Надвірній, Коломиї, Гвіздці, Бурштині, Букачівцях, Кутах, Косові, Заболотові. З ініціативи місцевих влад вивчається можливість надання нових приміщень для покращення умов перебування бригад у Верховині, Лисці, Болехові, Кутах. Місцева влада і громадяни активно підтримують службу екстреної допомоги на місцях: зокрема на новий пункт базування у Єзуполі місцева громада виділила близько 300 тис.грн., Микуличині – близько 140, Надвірній – 72, Бурштині, Косові, Гвіздці – по кілька десятків тисяч гривень, понад 300 тис. меценати надали для благоустрою занедбаної території у Івано-Франківську. Усього за два неповних роки на ці цілі знайдено і витрачено близько одного мільйона гривень благодійних коштів.

Традиційно хороші умови для перебування підрозділів ш/д створено й підтримуються у Городенці, Галичі, Тлумачі, Брошневі, Яблунові, Ворохті.

У той же час незадовільні умови перебування персоналу маємо у Яремчі, Солотвині, Болехові, Снятині. У Яремчі міська влада готова надати нове приміщення. Не зважаючи на проведений ремонт, погіршилися умови перебування працівників в Отинії через значне зменшення площі.

СТАТУТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Основна статутна мета – покращення якості надання екстреної медичної допомоги населенню Івано-Франківської області.

Для підвищення якості надання медичної допомоги населенню в центрі екстреної медичної допомоги налагоджено навчально-тренувальний процес. Навчання проводять вісім підготовлених інструкторів, які пройшли вишкіл за кордоном і мають відповідні сертифікати міжнародних фахових організацій. Також навчання проводять працівники ОЦЕМД, які за сумісництвом є викладачами ІФНМУ. Слід відзначити, що при тестовій оцінці медичного персоналу Центру на предмет знань сучасних протоколів і практичного вміння їх виконання в середині 2014 року мала місце катастрофічно гнітюча картина – системний брак елементарних базових знань і вмінь. Тому налагоджено щоденне інтенсивне навчання для підвищення кваліфікації персоналу як основний пріоритет роботи. Сьогодні медичні працівники виїзних бригад реально опановують володіння сучасною апаратурою, ЕКГ та використання дефібрилятора, дихальної апаратури, об’єктивним моніторингом газообміну, експрес-лабораторними тестами, інвазійними та неінвазійними способами забезпечення прохідності дихальних шляхів, декомпресії грудної клітки при пневмотораксі, сучасними медикаментними схемами при невідкладних станах і багато іншого. Результатом цієї роботи є факт, що з початку 2015 року бригадами Центру виконано близько 50 успішних серцево-легеневих реанімацій, про що ще два роки тому годі було і мріяти. Налагоджено виконання сучасних протоколів при гострому коронарному синдромі, гострому порушенні мозкового кровоплину, впроваджено в практику догоспітальний тромболізис, а єдиний медичний простір оперативної діяльності центру дає можливість без зволікань доставляти пацієнтів з будь якої місцевості у спеціалізовані заклади третинного рівня і навіть за межі області. Якісно покращилася робота з дітьми та при масових випадках.

Цьогоріч Івано-Франківському обласному центру екстреної медичної допомоги МОЗ України присвоїв статус «клінічний».

За два останніх роки центр став організатором трьох міжнародних науково-практичних конференцій з екстреної медицини, восьми міжнародних навчань, у 2015-2016 р.р. організував і провів Перший і Другий прикарпатські чемпіонати з екстреної допомоги, де зайняв перше місце, у 2016році бригада центру гідно захистила честь України на престижних міжнародних змаганнях із екстреної допомоги в Польщі, де виборола перше місце серед закордонних команд.

Основною своєю заслугою за звітний період керівництво Центру вважає створення мотивованого здорового колективу фахівців-однодумців з вираженою тенденцію до омолодження і здатністю впроваджувати якісні зміни на тільки у закладі, а й у країні. 

 

 

 

Наші контакти:

вул. Софіївка, 39

76009, Івано-Франківськ, Україна

тел: 00 38 0342 783-112

факс: 00 38 0342 783-113
 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Наші контакти:

Адреса : вул. Софіївка, 39

              76009, Івано-Франківськ

              Україна             

e-mail :   info@emergency.if.ua

тел:    00 38 0342 783-112

факс:  00 38 0342 783-113

 

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree